جذبه » هنر در خانه » آموزش ساخت آباژور بازیافتی و آباژور چوبی

آموزش ساخت آباژور بازیافتی و آباژور چوبی

آموزش ساخت آباژور بازیافتی و آباژور چوبی

آموزش ساخت آباژور باوسایل دور ریختنی آموزش تصویری درست کردن آباژور با چوب روش درست کردن آباژور چوبی ساخت آباژور در منزل ساخت آباژور در خانه Hl,ca shoj HfhC,v fhcdhtjd , HfhC,v ],fd

1

 

2

با کاتر یک مربع یک سانتی انتهای رول مقوائی ایجاد کنید.

3

لوله مقوائی را داخل یک پایه که با ترکیب پودر مل و چسب چوب ساختید. قرار بدهید و بگذارید خشک شود.

4

قوطی های خالی شیر ،پنیر و ماست در اندازه های دلخواه ماکت های ایده آلی برای خانه های آباژوری شما هستند. چند تا از این قوطی ها را کنار هم بگذارید و با چسب چوب روی پایه بچسبانید.

5

چند لایه تنظیف را که با چسب چوب آغشته کردید روی دیوارهای خانه هاتان بچسبانید.

6

چهار چوب پنجره ها و سقف را از مقوا ببرید و روی کار نصب کنید.

7

سیم برق را از داخل رول مقوائی عبور بدهید. و از سوراخ یک سانتی که ابتدای کار روی رول ایجاد کرده بودید به بیرون از آباژور هدایت کنید.

8

سرپیچ لامپ را به سیم در قسمت بالای آباژور نصب کنید. برای تزئین روی آباژور خمیری از دستمال کاغذی و چسب چوب بسازید . با کاموای نسبتا” ضخیم شاخه و با خمیر دست سازتان گل های روی خونه ها را بسازید. کار را رنگ بزنید و بعد از خشک شدن کلاهک آباژور را نصب کنید.

9

می توانید با اسپری  آباژور را سفید یک دست رنگ بزنید . و با یک کلاهک سفید کار را کامل کنید.

……………………………………………….

قبل از هر چیزی باید قطعه چوب مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای چنین آباژوری بهتر است این چوب ظاهر طبیعی و دست نخورده خود را حفظ کرده باشد. نیازی نیست به برش نامنظم آن فکر کنید، ظاهر طبیعی چوب در این آباژور حسی گرم و روستیک را به خانه شما می بخشد. فقط کافی است که این انتخاب شما بتواند به حالتی ایستا و محکم به عنوان پایه آباژور عمل کند. این آباژور نیز می تواند در خانه شما نشانه ای از این سبک روستیک در خانه شما باشد.

 

1

لوازم مورد نیاز برای سر هم کردن پایه کلاهک، سیم و سرپیچ برای نصب لامپ را قبل از شروع کار تهیه کنید و این وسایل را می توانید از فروشگاه های ابزارآلات بخرید. حتی بعضی از آنها را نیز ممکن است در انبار خانه به راحتی پیدا کنید.

2

دست به کار شوید. باید محل قرارگیری میله کلاهک آباژور و مسیر عبور سیم را از پایه چوبی، انتخاب کنید. پس از آن به کمک مته در آن به عرض و عمق کافی حفره ای ایجاد کنید. باید دقت کنید که این حفره نباید زیاد بزرگ باشد چون امکان تکان خوردن پایه کلاهک در آن وجود دارد.

3

یه قطعه فوم را متناسب با مقطع پایه چوبی برش دهید و آن را به قسمت زیرین آن بچسبانید. این صفحه فوم باعث جلوگیری از لغزندگی آباژور بر روی میز می شود.

4

سیم های متصل به سرپیچ لامپ را از میله ای فلزی عبور داده و به اندازه لازم ببرید.

5

پس از عبور دادن میله مورد نظر از حفره چوب، آن را به کمک واشر در جای خود محکم کنید.

6

پایه کلاهک را با دقت روی میله مورد نظر نصب کرده و پس از آن سرپیچ را در جای خود قرار دهید.

7

از محکم بودن اتصالات آن اطمینان حاصل کنید. تا بتواند تکیه گاهی مناسب برای کلاهک باشد.

8

حالا دیگر نوبت به مرحله آخر رسیده و باید کلاهک را روی پایه سوار کنید. انتخاب جنس و روکش کلاهک با شماست. حتی می توانید رنگ و طرح آن را متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خود انتخاب کنید.

9

حالا شما یک آباژور زیبا با ظاهری دوست داشتنی دارید. ظاهر طبیعی چوب و تلاشی که خودتان برای ساختنش کردید می تواند استفاده از آن را برایتان لذت بخش تر بکند.
10

 

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

چهار + نوزده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز