جذبه » دنیای مد » اموزش ارایش چشم ریز و درشت با عکس

اموزش ارایش چشم ریز و درشت با عکس

اموزش ارایش چشم ریز و درشت با عکس

چشم گود چشم پف دار میکاپ چشم ارایش چشم مشکی چشم قهوه ای جدیدترین مدل اموزش تصویری

اموزش ارایش چشم ریز و درشت با عکس

چشم درشت ها بخوانند
 اگر چشمان شما درشت است، اول از همه اینکه خط چشم پهن برای شما بهترین انتخاب است. داخل چشم هایتان را سیاه کنید. وقتی داخل چشم سیاه شود، چشم کوچک تر و گردتر جلوه می کند ولی اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید پیشنهاد می کنیم پشت چشم را یک خط چشم پهن بکشید، در ضمن از سایه تیره نیز به عنوان مکمل استفاده کنید چون سایه تیره بیرون زدگی را می پوشاند. وقتی تیرگی های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته تر جلوه می کند.  با کشیدن یک ریمل منظم و پر کردن ابرو می توانید بزرگ و درشت بودن چشم خود را با آرایش کم اثر کنید. خط چشم سیاه به دلیل تیره بودن سبب محدود کردن ناحیه چشم شده و چشم ها را ریزتر نشان می دهد.
اگر چشم های شما ریز هستند
 برای درشت جلوه کردن چشم ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن، چون به طور کلی وقتی خط چشم پایین را بکشید چشم ها درشت تر جلوه می کنند. یک روش دیگر برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها استفاده از خط چشم سفید است. داخل پلک پایین تان را با مداد سفید خط بکشید. حتما از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلک تان آسیب نبیند. استفاده از ریمل در مژه های پایین چشم هم باعث می شود که چشم ها بزرگ تر به نظر برسند. البته نکته مهم این است که چطور به مژه های پایین ریمل بزنید. اول مژه های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه های پایین را هم ریمل بزنید. فرچه ریمل تان را عمودی نگه دارید و روی مژه های پلک پایین تان عقب و جلو ببرید. یکی از ساده ترین راه ها هم برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها، فر کردن مژه ها به وسیله فرمژه است. خط چشم های به رنگ های زیتونی، نیلی و قهوه ای هم گزینه های مناسبی برای درشت تر نشان دادن چشم ها هستند.
اگر چشم های گردی دارید 
شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید.  برای اینکه اینگونه چشم ها کشیده تر به نظر برسند سایه و خط چشم را باید تا بعد از گوشه خارجی چشم نیز ادامه دهید و برای زیباتر شدن چشم، گوشه چشم را خوب ماساژ دهید.
فاصله چشمان تان کم است یا زیاد
اگر چشمان شما بیش از اندازه طبیعی از هم فاصله دارند بهتر است از خط چشم های گوشه دار استفاده کنید، یعنی خط چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. این کار باعث می شود فاصله میان چشم های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط چشم این فاصله را می پوشاند. خط چشم خود را نازک بکشید و حتما خط قسمت گوشه  داخلی چشم خود را ادامه دهید و کمی به سمت لبه های بینی نزدیک کنید تا فاصله چشمان تان کمتر دیده شود و در صورت تمایل می توانید خط چشم برای پلک پایینی خود نیز بکشید.
حتما گوشه داخلی چشم های خود را سایه تیره بزنید تا با این کار فاصله چشم های شما کمتر دیده شود. برای سایه زدن قسمت مرکزی و بیرونی چشم خود از رنگ های روشن استفاده کنید و سعی کنید برای قسمت مرکزی چشم خود از رنگ های براق استفاده کنید. مژه های  بالا و پایین چشم خود را ریمل بزنید زیرا باعث کمتر دیده شدن فاصله چشمان شما می شود و در آخر ابروهای خود را با مداد ابرو کمی به هم نزدیک کنید تا این کار باعث کمتر دیده شدن فاصله بین چشمان شما شود.
اگر چشمانی نزدیک به هم دارید نباید خط چشم تان را از ابتدا بکشید. بهتر است از خط چشم نیمه استفاده کنید و بیشتر روی انتهای چشم کار کنید یعنی از نیمه پایانی یا یک سوم انتهایی آن خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم ها بیشتر جلوه کند. همچنین می توانید برای فاصله دادن به چشم ها برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده کنید و مقدار کمی از نوع تیره تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلک به کار برده و به خوبی در بخش میانی آنها را یکدست کنید.
 
با چشم های مایل به پایین چه کنیم؟ 
اگر چشمانی دارید که به سمت پایین متمایلند، باید توجه داشته باشید که برای بالا بردن پلک های تان از یک سایه مناسب استفاده کنید. خط چشم باریکی از ابتدای چشم کشیده و از قسمت میانی چشم آن را به سمت بالا متمایل کنید. سپس ریمل زده و مژه های انتهای چشم را بیشتر ریمل بزنید. همیشه ابروی خود را به حالت قوس دار بردارید و انتهای ابروی خود را کمی کوتاه کنید، سپس ابروی خود را رو به بالا و به سمت پیشانی مداد بزنید تا ابروی تان حالت کشیده به خود گیرد.
گوشه داخلی چشم خود را سایه مرواریدی یا صدفی رنگ بزنید و برای مژه های خود از ریمل دو رنگ سیاه و سفید استفاده کنید. برای زیباتر شدن این چشم ها، باید خط چشم خود را ضخیم بکشید و انتهای خط چشم را در انتهای چشم خود کمی به سمت بالا و به طرف ابروهای تان بکشید و همچنین سایه ای که می زنید باید در انتهای چشم های شما به طرف بالا یعنی به سمت ابروهای تان کشیده شود.
چشم های گود افتاده و چشم های پف کرده

با آرایش ترمیمی و استفاده از رنگهای تیره و روشن فوندیشن و یا پودر میتوانیم ایرادهای اعضای صورت را تا حد امکان بپوشانیم.  میتوانیم با رنگهای تیره این اعضا را کوچکتر و با رنگهای روشن آنها را بزرگتر نشان دهیم.  اگر در این کار دقت نکنیم، این لکه های تیره وروشن نه تنها زیبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نیز خواهند کرد. در آرایش ترمیمی بیشتر از پودر استفاده میشود تا از کرم و مایع، زیرا پودر به راحتی روی فوندیشن پخش میشود. آرایش ترمیمی بر اثر تکرار بهتر میشود چون تکرار این آرایش باعث میشود که متوجه شویم که چگونه باید اعضای صورت را با استفاده از رنگهای متضاد کامل نشان دهیم.

حلقه سیاه دور چشم را  نیز میتوان با استفاده از کرم پودر ترمیمی پوشاند. البته دلایل زیادی برای افتادن حلقه سیاه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابی، غذای نامناسب، مصرف مشروبات الکلی، ناراحتی های کلیوی و… که در اینصورت باید ابتدا در  رفع مشکل اصلی بکوشیم و سپس از آرایش کمک بگیریم.

به هر حال، یادتان باشد در آرایش ترمیمی و تکمیلی حلقه های دور چشم پلکها و اطراف چشم را زمانی که تیره و گود رفته هستند روشنتر میکنیم و در حالتی که پف کرده اند برای پوشاندن این پف ، ابتدا روی آن را با پودر تیره تر و اطراف آن را با پودر روشن میپوشانیم و به دقت پودر را پخش می کنیم تا مرزی ایجاد نشود.

چشمهای نزدیک به هم

یک راه خوب برای تشخیص این نوع چشمها این است که ابتدا طول هر یک از چشمها را اندازه بگیریم، سپس فاصله بین دو چشم را هم اندازه گیری کنیم. اگر فاصله بین دو چشم کوتاهتر از طول یک چشم باشد ، چشمها نزدیک به هم هستند.

تکنیک آرایش:

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن برای قسمت داخلی چشمها استفاده کنید و یک سایه با رنگ تیره تر را بر روی قسمت خارجی چشمها بکشید، سعی کنید که سایه را محو کرده و به سمت بیرون بکشید.

خط چشم :زمانی که خط چشم می کشید، سعی کنید خط را خیلی از گوشه داخلی چشم شروع نکنید ولی کمی آن را تا بیرون چشم امتداد دهید.

ریمل: در مورد ریمل کشیدن، ریمل را بیشتر به مژه های بالایی و کمی به مژه های پایینی چشم که در قسمت خارجی چشم قرار دارند، بکشید. یک ایده خوب برای این چشمها این است که با استفاده از سایه سفید رنگ یک نقطه در گوشه داخلی چشمها ایجاد کنیم.

 چشمهای دور از هم

این چشمها بر خلاف چشمهای نزدیک به هم بوده و فاصله بین دو چشم بیشتر از طول یک چشم می باشد.

تکنیک آرایش:

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن برای قسمت خارجی چشمها استفاده کنید و سایه تیره تری را بر روی قسمت داخلی چشمها بکشید و آن را به سمت قسمت میانی پلک کشیده و محو کنید.

خط چشم: زمانی که از خط چشم استفاده می کنید مطمئن باشید که خط را کاملا از قسمت داخلی چشم شروع می کنید وآن را در طول چشم ادامه دهید.

ریمل: زمانی که از ریمل استفاده می کنید، بیشتر بر روی مژه های مرکزی چشم تمرکزکنید.

چشمهای گود

این چشمها بیشتر در عقب کاسه چشم قرار دارند.

تکنیک آرایش:

سایه چشمها: یک سایه رنگ روشن را از مژه ها تا ابروها بکشید. سپس از یک سایه با رنگ متوسط(نه روشن و نه تیره) استفاده کرده وآن را به قسمت بالای چشمها ( یعنی خط بالای چشمها، درون کاسه چشم) کشیده و آن را به طرف بالا محو کنید.

خط چشم: زمانی که از خط چشم استفاده می کنید سعی کنید خط را نازک و نزدیک به مژه ها بکشید و آن را هم بر روی پلک بالا و هم پایین بکشید.

ریمل: ریمل را به مژه های بالایی و پایینی کشیده و سعی کنید از یک شانه مژه استفاده کرده و مژه های جدا از هم و منظم داشته باشید. این روش باعث می شود که پلک به سمت بیرون و برجسته به نظر بیاید.
چشمهای بادامی

این نوع چشمها بعنوان چشمهای کامل در نظر گرفته می شوند و بادامی شکل هستند. فاصله بین این چشمها متناسب و درست بوده و تو رفتگی در پلک ندارند.

تکنیک آرایش:

شما می توانید هر نوع آرایشی را بر روی این چشمها انجام دهید، ولی مدل پیشنهادی به این قرار است؛

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن استفاده کرده و آن را از مژه ها تا ابرو بکشید. سپس سایه ای با رنگ متوسط را بر روی پلک بکشید. سپس یک سایه تیره تر را بر روی گوشه خارجی چشم کشیده و آن را به سمت بیرون محو کنید.

خط چشم: خط چشم را در هم در پلک بالا و هم پایین بکشید.

ریمل: ریمل را نیز هم بر روی مژه های بالا و هم پایین استفاده کنید.

چشمهای رو به پایین

در این نوع چشمها گوشه خارجی چشم به سمت پایین کشیده شده است.

تکنیک آرایش:

سایه چشمها: از یک سایه با رنگ متوسط استفاده کرده و آن را بر روی کل پلک بکشید. سپس یک سایه تیره تر را بر روی خط بالای پلک بکشید، این خط را تقریبا از وسط شروع کنید، و آن را به سمت بیرون و بالاکشیده و به خوبی محو کنید. از یک هایلایت در زیر قوس ابرو استفاده کنید. فر کردن مژه ها روش خوبی برای بالا بردن چشمها می باشد و ریمل را فقط بر روی مژه های خارجی بالا بکشید.

چشمان پفی

در این نوع چشمها شما بندرت می توانید پلک را ببینید.

تکنیک آرایش:

سایه چشمها: در این نوع چشمها، سایه چشم را با یک رنگ گرم مخصوص گریم شروع کنید و این سایه را بر روی پایه استخوان ابرو بکشید و و آن را به سمت ابرو محو کنید. سپس روشنترین سایه ای که دارید را دقیقا زیر ابرو بکشید. در آخر، یک سایه رنگ روشن مشابه قبلی را بر روی پلک بکشید و بطور عمودی آن را پخش و محو کنید.

خط چشم: خط چشم را در کل پلک بالا کشیده و سعی کنید خطتان نازک باشد.و پلک زیرین را هم به همین ترتیب از گوشه خارجی چشم به طرف گوشه داخلی چشم خط بکشید. تا جاییکه می توانید خط چشم را نزدیک و چسبیده به مژه ها بکشید.سعی کنید لبه های بالای
داخل چشم را هم خط بکشید تا مژه هایتان ضخیم تر بنظر بیایند.

ریمل: برای استفاده از ریمل بهتر است که مژه های بالایی را فر دهید. همچنین بایستی ریمل را به مژه های پلک بالا بکشید. استفاده از مژه مصنوعی هم انتخاب بسیار خوبی می باشد.

چشمان برجسته

این نوع چشمها درشت بوده و به سمت بیرون برجسته می باشند.

تکنیک آرایش:

ابرو:بهترین راه مرتب کردن ابروها برای چشمهای برجسته این است که آنها را کمی بصورت منحنی و نازک در بیاورریم.این کار باعث می شود که چشمها کمی گود بنظر بیایند.

سایه چشمها: از یک هایلایت تنها بر روی استخوان ابرو استفاده کنید. سپس یک سایه بارنگ متوسط را بر روی پلک بالایی بکشید(بهتر است از خط مژه ها شروع شده و تا استخوان ابرو ادامه یابد). بعد از این، یک سایه تیره استفاده کنید و آن را از ابتدای خط مژه ها شروع کرده و آن را تا قسمت بالای پلک زیر استخوان ابرو امتداد دهید . در انتها این سایه ها را به آرامی در هم محو کنید و مخلوطی ازاین سایه ها را بر روی پلک پایینی نیز بکشید و محو کنید.

خط چشم: از یک خط چشم تیره استفاده کنید، اگر خط چشم مشکی بنظرتان خیلی سنگین می آید می توانید از خاکستری استفاده کنید. زمانی که خط چشم می کشید توجه داشته باشید که خط ضخیمی را از گوشه خارجی چشم شروع کرده و هرچه بطرف گوشه داخلی چشم می آیید آن را نازکتر کنید، بطوریکه وقتی به غدد اشکی چشم رسیدید خط چشم تمام شده باشد.

ریمل: ترجیحا از ریمل مشکی استفاده کنید و تنها یک بار به مژه هایتان ریمل بزنید. کشیدن ریمل به پشت مژه ها نیز باعث می شود چشمهایتان واقعی تر بنطر بیاید. می توانید قبل از زدن ریمل از فر مژه هم استفاده کنید.

چشمهای کوچک

این نوع چشمها در مقایسه با کل صورت کوچکتر می باشند.

تکنیک آرایش:

ابرو: ابروهای پرپشت برای این نوع چشمها مناسب نیستند. بایستی ابروها منطم بوده و متناسب با فرم صورت مرتب شوند. برای این نوع چشمها ابروهای کمان و نازک مناسب می باشد.

سایه چشمها: سایه چشم مناسب می تواند کمک کند که چشمها بزرگتر بنظر بیایند. یک سایه با رنگ خنثی یا روشن( مثل سفید، هلویی،عاجی رنگ، صورتی کمرنگ و مایل به زرد) را انتخاب کرده و از خط مژه ها شروع کرده وتا استخوان ابرو بکشید. سپس از سایه ای با رنگ میانه( کمی تیره تر از رنگ کرم پوست ) استفاده کنید و آن را تقریبا به شکل V یا > روی گوشه خارجی چشم بکشید. می توانید از یک هایلایت بر روی استخوان ابرو و گوشه های داخلی چشم استفاده کنید.اگر دوست داشتید، می توانید مقدار کمی از سایه هایلایت را بر روی قسمت میانی پلک پایین بکشید.این کار باعث می شود چشمها بازتر و روشنتر بنظر بیایند.

خط چشم: توجه داشته باشید که برای کشیدن خط چشم برای چشمهای کوچک بایستی خط چشم را نازک شروع کرده و بتدریج ضخیم کنیم و آن را از گوشه داخلی چشم به طرف گوشه خارجی کشیده و آن را کمی بیرونتر از گوشه خارجی چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

ارایش چشم

 

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

پانزده + یک =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز