جذبه » هنر در خانه » اموزش دوخت بالش و تشک نوزاد

اموزش دوخت بالش و تشک نوزاد

 

اموزش دوخت بالش و تشک نوزاد

بالش شیردهی بالش بارداری بالش نوزادی دوخت تشک بالشت کودک اموزش دوخت تشک بازی دوختن بالش شیردهی اموزش تصویری دوخت بالش

 1

آموزش بسیار ساده دوخت بالش شیردهی رو به همه مامانای نازنین آینده تقدیم می کنم.

2

این الگوی بالش هست که روی کاغذ الگو باید بکشین.

3

الگو رو روی پارچه دولا  با عرض 90 و طول 60 بذارین،با در نظر گرفتن یک سانت برای جای دوخت ببرین.
4

دو قسمت رویه پارچه رو روی هم بذارین و به غیر از یه شکاف 10 سانتی که برای ریختن پنبه به داخل بالش ندوخته باقی می ذارین بدوزین.بعداز پر کردن بالش این قسمت رو پس دوز کنین.

5

این بالش برای کمک به مامانای آینده برای خوابیدن بهتر هم استفاده می شه.
6

و یاشیر دهی با آرامش بیشتر و بدون خستگی برای مامانای مهربون.

7

 

و یا کمک به نشستن کودک .

……………………………………………………….

اموزش دوخت تشک بازی

اموزش دوخت تشک بازی

یک تشک_بازی در اندازه مناسب از پنج ماهگی به بعد بسیار کاربردی است:

• می‌توانید دور تا دور آن را با الیاف پر کنید تا وقتی‎که کودک تازه یاد گرفته بنشیند و احتمال به هم خوردن تعادلش زیاد است تا مانع از آسیب دیدن او ‌شود.

• اگر از پارچه_شمعی که ضد آب است استفاده کنید، با خیال آسوده از کثیف شدن فرش می‌توانید خوراکی را در اختیار کودک بگذارید تا خودش با بازی آن را بخورد.

• اینگونه کودک یاد می‌گیرد در محل مخصوص بازی کند و زیاد از حد اسباب‎بازی‎هایش را پخش نکند.

مراحل تهیه تشک بازی
از پارچه شمعی نارنجی رنگ دو دایره به قطر 70 سانتیمتر جدا کنید. برای برش دایره‎ای منظم مربع 70 سانتی را سه بار تا بزنید و از قسمت بسته مرکز پارچه اندازه 35 سانتیمتر را با فاصله چند بار علامت بزنید. نقطه‎های علامت زده را هلال کرده و برش بزنید. به این ترتیب یک هشتم دایره شما شکل می‌گیرد و تاهای بازشده دایره‎ای کامل را به شما می‌دهد.

یک لایه پشم شیشه را به یکی از دایره‎ها چرخ کنید. به این شکل هم پشم شیشه به پارچه محکم می‌شود و هم وسط گل مدل می‌گیرد.

الگوی گلبرگ‎ها را می‌توانید از پارچه های رنگارنگ انتخاب کنید. از هر طرف الگو یک سانت برای جای دوخت جا بگذارید. گلبرگ‎های شکل یکی در میان، پشت و رو رنگ‎هایش متفاوت است. شما به سلیقه خودتان رنگ‎ها را انتخاب کنید. دو گلبرگ را روی هم گذاشته و دور تا دور آن به جز قسمت پایینی را چرخ کنید. در قسمت بالایی حدود 5 سانت را باز بگذارید تا در آخر کار آنها را با الیاف پر کنید.

بعد از اینکه همه گلبرگ‎ها را آماده کردید دور تا دور یکی از دایره‎ها را چرخ کنید. برای تمیزی کار و رعایت فاصله مناسب بین آنها بهتر است اول کوک بزنید. دایره بعدی را روی گلبرگ‎ها گذاشته و دور تا دور آن را مجدد چرخ کنید. به این ترتیب قسمت زیر کار نیز دوخته می‌شود.

هر گلبرگ را از قسمتی که باز است با الیاف پر کنید. سپس دوخت بزنید تا محکم شود. در آخر می‎توانید گلبرگ‎ها را با کوک به هم محکم کنید.

زیر یکی از گلبرگ‎ها می‌توانید از نایلون برای اینکه صدا ایجاد کند، استفاده کنید. روی دیگر گلبرگ‎ها نیز با ایجاد یک شکاف می‌توانید آلومینیوم صیقلی مثل آیینه یا جغجغه یا بوق وصل کنید. به هر یک از گلبرگ‎ها می‌توانید پارچه و جنس‎هایی با بافت‎های مختلف جهت تقویت حس لامسه کودک بدوزید. به این ترتیب حواس کودک به خوبی تقویت می‌شوند و در عین حال سرگرم هم می‌شود.

اگر شما قصد برگزاری مهمانی داشته باشید، مراسم شما نمایش خریدهای بازاری نیست، بلکه مهمانان هنر دستان شما را می‌بینند. تهیه اسباب و لوازم سیسمونی در منزل موجب آرامش و نشاط در دوران_بارداریمی‌شود و لذت ساخت این وسایل از خاطر شما پاک نخواهد شد.

……………………………………………………….

اینم یه مدل دیگه

تشک

 

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

13 + 15 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز