جذبه » اموزشی » انشا درباره شانش / انشا درمورد شانس

انشا درباره شانش / انشا درمورد شانس

انشا درباره شانش / انشا درمورد شانس

انشا در مورد شانس انشا شانس کلاس نهم شانس چیست داستان خوش شانسی و بد شانسی انشای شانس متن و نوشته درباره شانس

انشا درباره شانش انشا درمورد شانس

پیر مرد روستا زاده ای بود که یک پسر و یک اسب داشت. روزی اسب پیرمرد فرار کرد، همه همسایه ها برای دلداری به خانه پیر مرد آمدند و گفتند:عجب شانس بدی آوردی که اسبت فرارکرد!
روستا زاده پیر جواب داد: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ همسایه ها با تعجب جواب دادن: خوب معلومه که این از بد شانسیه!
هنوز یک هفته از این ماجرا نگذشته بود که اسب پیر مرد به همراه بیست اسب وحشی به خانه برگشت. این بار همسایه ها برای تبریک نزد پیرمرد آمدند: عجب اقبال بلندی داشتی که اسبت به همراه بیست اسب دیگر به خانه بر گشت!
پیر مرد بار دیگر در جواب گفت: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ فردای آن روز پسر پیرمرد در میان اسب های وحشی، زمین خورد و پایش شکست. همسایه ها بار دیگر آمدند: عجب شانس بدی! وکشاورز پیر گفت: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ وچند تا از همسایه ها با عصبانیت گفتند: خب معلومه که از بد شانسیه تو بوده پیرمرد کودن!
چند روز بعد نیروهای دولتی برای سربازگیری از راه رسیدند و تمام جوانان سالم را برای جنگ در سرزمینی دوردست با خود بردند. پسر کشاورز پیر به خاطر پای شکسته اش از اعزام، معاف شد.
همسایه ها بار دیگر برای تبریک به خانه پیرمرد رفتند: عجب شانسی آوردی که پسرت معاف شد! و کشاورز پیر گفت: از کجا میدانید که…؟

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 4 نظر ثبت شده است.

  1. این یک داستان بود که اثر شانس رو میگفت نه یک انشا درمور شانس

  2. وهمین طور الان که دقت کردم دیدم مقدمه نداشت ولی در کل انشای خیلی خوبی بود و همینطور توی انشا ، انشای محاوره ای با انشای نوشتاری قاطی شده بود. و لطفا وقتی انشا هارو در اختیار ما میزارید بنویسید انشا اثر کیه. مرسی از لطفتون.

  3. انشای خوب و جذابی بود تنها مشکلی که داشت این بود که نتیجه گیری نکرده بود و اصلا بند نتیجه نداشت ولی میشد ادامش داد و انشای خوبی ازش ساخت

نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

سیزده + 13 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز