جذبه » گالری عکس » طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس

طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس

طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس

مدل دکوراسیون منزل کوچک عروس بهترین دکوراسیون منزل کوچک دکوراسیون آشپزخانه کوچک جدید جدیدترین دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ایده دکور اتاق خواب و نشیمن کوچک

طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس مدل دکوراسیون منزل کوچک عروس بهترین دکوراسیون منزل کوچک دکوراسیون آشپزخانه کوچک جدید جدیدترین دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ایده دکور اتاق خواب و نشیمن کوچک طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس مدل دکوراسیون منزل کوچک عروس بهترین دکوراسیون منزل کوچک دکوراسیون آشپزخانه کوچک جدید جدیدترین دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ایده دکور اتاق خواب و نشیمن کوچک طراحی دکوراسیون خانه کوچک ایرانی / عکس مدل دکوراسیون منزل کوچک عروس بهترین دکوراسیون منزل کوچک دکوراسیون آشپزخانه کوچک جدید جدیدترین دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ایده دکور اتاق خواب و نشیمن کوچک

 

راه حل هایی برای منازل کوچک

آیا در فضاهای کوچک احساس بهم ریختگی محیط را دارید؟

با پیشنهادهای ما فضایی بزرگتر و خانه ای توام با آرامش خواهید داشت.

دکوراسیون اشپزخانه کوچک

1- به کارکرد وسیله‌ها توجه کنید. شما در یک آشپزخانه‌ی کوچک نمی‌توانید کار زیادی جز آماده کردن غذا انجام دهید. پس گذاشتن ماشین لباسشویی را در آشپزخانه فراموش کنید. شما باید از یخچال و فریزر و اجاق گازهایی استفاده کنید که جای کمی می‌گیرند. ظرفشویی دوقلو هم احتمالا برای فضای شما مناسب نیست.
2- درهای کابینت‌های بالایی را بردارید. با این کار فضا بزرگتر به نظر می‌رسد. می‌توانید ظرف‌های شیک و زیبای خود را در این فضا قرار دهید.
3- به این دلیل که ممکن است آشپزخانه‌ی شما از ابتدا دارای نواقصی در طراحی داشته باشد شما باید این ضعف ها را با اضافه کردن و طراحی مجدد خودتان برطرف کنید. به کف، کابینت‌ها، دیوارها، رنگ‌ها و نور دقت کنید. شما با اضافه کردن برخی چیزها می‌توانید ظاهر را بهبود ببخشید. از رنگ وسایل ثابت مانند کابینت‌ها استفاده کنید.
4- در جاهای مناسب از شیشه استفاده کنید. استفاده از شیشه دید را گسترش می‌دهد. بجای درب کابینت‌ها، درب آشپزخانه، حتی برای روی پیشخوان می‌توانید از شیشه استفاده کنید.
5- از نورپردازی مناسب برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. در جایی که غذا می‌خورید، زیر کابینت‌های بالایی و بالای ظرفشویی از نور مناسب استفاده کنید.
6- از کف‌پوش مناسب استفاده کنید. . وقتی کسی وارد آشپزخانه شود اغلب اول چشمش به زمین می‌افتد. انتخاب یک کف‌پوش مناسب برای آشپزخانه‌ی کوچک شما مهم است.
7- رنگ دیوارها، پیشخوان و وسایل آشپزخانه در بزرگ یا کوچک جلوه دادن آشپزخانه موثر است. رنگ‌های روغنی یا روشن با اندازه‌ی مناسبی از رنگ سفید می‌تواند با انعکاس نور، فضا را بزرگتر کند و با هدایت چشم به سمت بالا سقف را بلندتر جلوه دهد.
8- جدای از همه‌ی این راهکارها سعی کنید آشپزخانه‌ی خود را با همان وسعت و بضاعتی که دارد دوست‌داشتنی و خواستنی کنید. درست است که آشپزخانه‌ی شما کوچک است اما مهم این است که پذیرای مهمان شماست.

دکوراسیون خانه کوچک 

همیشه روشن و سفید

دیوارهای اتاقتان را رنگ سفید بزنید.

دیوار ، مبلمان ، فرش و لوازم جانبی به رنگ سفید همراه تضادی که با رنگ مشکی قاب آیینه و یک جفت میز و صندلی تیره می سازد باعث دید وسیعتر در اتاقهای کوچک می شود.

همچنین پنجره بزرگ که دید بیرون را به ارمغان می آورد این احساس را به شما می دهد که فضای بیشتری در اختیار دارید.

جهت مطالعه راه حلهای بیشتر روی ادامه نوشته کلیک کنید

 

 

دید اتاق و نور آن را افزایش دهید

پنجره های بزرگ ، اتاق کوچک را بزرگتر به نظر می رساند. زمانی که شما فضای باز بیرون را مشاهده می کنید ، آن را قسمتی از اتاق نشیمن خود احساس می کنید. اگر اتاق شما پنجره های کوچکی دارد بهتر است آن را نپوشانید یا اگر خواستید پرده نصب کنید، بهتر است پرده ساده ای وصل کنید که در طول روز به راحتی آن را کنار بزنید.

پرده را به رنگ روشن اتاق ، یعنی سفید یا کرم انتخاب کنید زیرا در این حالت احساس می کنید فضای بیشتری در اختیار دارید.

 

استفاده از آیینه

راه حل دیگر که بسیار ساده و ارزان می باشد نصب آیینه به دیوار منازل کوچک است. آیینه عمق بیشتری به اتاق می دهد، حتی با نصب آیینه کوچک نیز می توان نور و چشم انداز خوبی به فضا بخشید. اما آیینه های قدی مشابه آنچه در تصویر می بینید برای بزرگ نشان دادن محیط موثرترند.

 

دید منزل را مرتفع سازید

راه حل بسیار موثر دیگر این است که از خطوط و عناصر عمودی که باعث مرتفع دیده شدن فضا و هدایت چشمها  به سمت سقف منزل می شود بیشتر استفاده کنید.

با اتاقهای دارای سقف بلند ،  شما احساس می کنید هوا راحت تر در جریان است و بهتر می شود تنفس کرد.

اگر با این حالت دیوارها هم رنگ روشن و ملایمی داشته باشد باعث چند برابر شدن این حس خوب در شما می شود.

همانطور که در عکس می بینید پرده های  ساده آویزان باعث مرتفع دیده شدن فضا می شود.

در نبود پنجره و دید مناسب به بیرون هم میتوان از تابلو نقاشی که فضای وسیعی از طبیعت را به تصویر میکشد استفاده برد.

 

قدرت آیینه

در راه حلهای پیشین از کاربرد آیینه در بزرگ ساختن فضا گفتیم اما این بار استفاده از آیینه در روشویی و دستشویی را توضیح می دهیم.

وقتی اندازه دستشویی شما کوچک است بهتر است از آیینه ای استفاده کنید که کاملا دیوار پشت روشویی را بپوشاند. در این حالت فضای دستشویی بازتر و با عمق بیشتری دیده می شود.

با این ترفند شما دیوارها و حتی زمین را در آیینه می بینید و احساس می کنید فضای شما وسعت بیشتری دارد.

 

از سانت به سانت فضا استفاده کنید

اگر فضای دستشویی شما کوچک و نقلی است ، به جز نصب آیینه می توانید یک روشویی با کابینت کاملا کشیده نصب کنید تا فضای شما وسیع وبزرگتر به نظر آید.

 

دکوراسیون چند منظوره

اتاقتان را طوری بچینید که برای هر منظوری بتوانید از آن استفاده کنید.

اگر فضای منزلتان کوچک است یا اتاق نشیمن و ناهار خوری مجزا ندارید ، می توانید از اتاق نشیمن برای هر دو منظور استفاده کنید.

شما می توانید از میزهایی که برای پذیرایی و هم غذاخوری مناسب هستند استفاده کنید.

 

دکوراسیون راهروها

همانطور که می دانیم ، رنگهای روشن ، فضای خانه را بزرگتر می کند. اما می توان در فضای کوچک راهرو برای رمانتیک شدن فضا از رنگهای تند وتیره استفاده برد ، اما برای جلوگیری از احساس تنگی و کوچکی فضا ، همانطور که در عکس می بینید با نصب تابلوهای نقاشی به دیوارهمراه با نورپردازی هوشمندانه روی آنها همچون یک گالری وسیع ، دید را به سوی عناصر زیبا هدایت کرده و احساس بزرگی به فضا می بخشیم . قرار دادن میزی با پایه های بلند در انتهای راهرو نیز کشیدگی مناسبی به این مکان می دهد.

 

مبلمان کوچک انتخاب کنید

به جای استفاده از مبلمان ، میز و صندلی های بزرگ و کنگره دار  از مبلمان ظریفتر استفاده کنید تا دیوارها و فضای زیر مبلمان به راحتی دیده شوند.

 

چیدمان روی طاقچه

برای اتاق خوابهای خیلی  کوچک که جای کافی برای میز عسلی و وسایل ضروری دیگر وجود ندارد، راه حل مناسب قرار دادن تابلو ، ساعت ، آباژور ، گل و  وسایل دیگر روی طاقچه ای است که به همین منظور به دیوار نصب کرده اید .

 

رنگ آمیزی دیوارها

برای بزرگ نشان دادن اتاق کوچک ، ابتدا سطح دیوار را با رنگهای روشن مانند سفید رنگ آمیزی و بعد آن را با نوارهای رنگی عریض به اندازه های مساوی تقسیم کنید. رنگ نوارها می تواند با رنگ پرده، روتختی و مبلمان هماهنگ باشد. با این ترفند، اتاق شما وسیعتر دیده میشود.

سایر نکات 

بزرگترین مبل خود را جلوی بزرگترین و طولانی ترین دیوار قرار دهید و قسمت مرکزی را کاملا قابل دید بگذارید. به جای کاناپه بزرگ و یکدست مبل جاگیر، یک سری مبلمان کوچک و با طراحی باز خریداری کنید تا هر وقت خواستید، براحتی چیدمان آن را براساس راحتی و علایق خود تغییر دهید.

چراغ هایی که در سقف قرار داده می شوند، نباید طوری باشند که ارتفاع اتاق را کم کند.

روشن تر بودن سقف نسبت به دیوارها و مبلمان باعث روشن تر شدن و دلبازتر شدن اتاق می شود.

نور سفید و ملایم که به طور مساوی سراسر اتاق را عادلانه روشن کرده باشد، باعث بزرگتر جلوه دادن اتاق می شود.

استفاده از تک رنگ های ملایم، اتاق را بزرگ تر نمایش می دهد.

از آینه و سطوح صاف و درخشنده که هرچه بیشتر نور را منعکس کنند و اتاق را بزرگتر و روشن تر نشان دهند استفاده کنید

از نقش ها و طرح های کوچک تر برای دیوارها و اسباب های بزرگ استفاده کنید.

یکی از راه های بزرگ جلوه دادن یا ایجاد فضا در خانه کوچک، استفاده از وسایل کوچک است. مثلا استفاده از تلویزیون های LCD و نصب آن به دیوار می تواند به باز کردند فضا مخصوصا در خانه ایی که سقف شان کوتاه است کمک کند.

میز اتاق نشیمن را نوعی انتخاب کنید که زیر آن چندین قفسه داشته باش تا بتوانید بعضی از لوازم مثل کتاب یا مجلات و ….زیر میز قرار دهید تا از به هم ریختگی جلوگیری شود.

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

7 + 3 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز