جذبه » پزشکی و سلامت » عمل جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان ( واژن )

عمل جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان ( واژن )

عمل جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان ( واژن )

عمل جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان ( واژن )

در عمل زیبایی الت تناسلی واژينوپلاستي، واژني که در اثر زايمان يا کهولت سن شل شده است سفت مي‌شود. برخي جراحي‌ها بر اين ادعا هستند که اين جراحي حساسيت رحم را بيشتر مي‌کند.
با اينکه حقيقتاً بافت واژن مي‌تواند کشيده شود اما جراحي سفت کردن بافت واژن به خودي خود نمي‌تواند افزايش تحريک جنسي را ضمانت کند زيرا ميل جنسي، تحريک و ارگاسم پاسخ‌هاي پيچيده و بسيار شخصي هستند که به عواملي مانند عوامل عاطفي، رواني و بينافردي، مانند زيبايي‌شناسي، بستگی دارد. علاوه بر اين، حساسيت جنسي به خودي خود منجر به لذت بيشتر نمي‌شود.
لابياپلاستي، جراحي پلاستيک لابيا (لب‌هاي اطراف واژن) مي‌تواند به تنهايي يا همراه با واژينوپلاستي انجام شود. جراحي مي‌تواند روي بخش لابيا ماژور (لب‌هاي بزرگتر و خارجي‌تر واژن) يا لابيا مينور (لب‌هاي کوچک و داخل واژن) صورت بگيرد. لابياپلاستي اندازه و شکل لابيا را تغيير مي‌دهد و معمولاً آنها را کوچکتر مي‌کند يا نامتقارن‌ بودن آنها را اصلاح مي‌کند.
جراحي ترميمي يا زيبايي:

براي اينکه تصميم بگيريد کدام يک از واژينوپلاستي يا لابيا پلاستي را بايد انجام دهيد ابتدا بايد به تفاوت بين جراحي ترميم و زيبايي پي ببريد.

جراحي ترميمي عملکرد بخشي از بدن را بهبود مي‌بخشد و جراحي زيبايي آناتومي طبيعي را تغيير مي‌دهد. مثلاً جراحي بيني را در نظر بگيريد: جراح مي‌تواند حفره‌هاي داخلي بيني را دوباره شکل دهد تا تنفس شما را بهتر کند يا شکل بيني را، فقط به خاطر ظاهرش، تغيير دهد.
اين يک تمايز بزرگ است زيرا پزشک دليل جراحي را ارزيابي مي‌کند تا مشکلاتي که در برخي عملکردها، مثلاً بي‌اختياري ادرار وجود دارد، را برطرف کند. پزشک در مورد جراحي واژن احتياط مي‌کند زيرا شواهد علمي کمي در مورد امنيت و مؤثر بودن آن وجود دارد و با خطراتي همراه است.
مثلاً، برخي عمل‌هاي واژينوپلاستي در اصل براي جراحي ترميمي ناشي از آسيب‌هاي زايمان ايجاد شده است؛ يعني زماني که شکل واژن تغيير مي‌کند، کوتاه مي‌شود مانند(vaginal agenesis) يا اين عمل‌ها انجام مي‌شود تا زنان ادرار، قاعدگي و مقاربت جنسي طبيعي داشته باشند.
جراحي‌هاي مربوط به واژينوپلاستي و لابياپلاستي :

به تازگي، واژينوپلاستي به گروه جراحي‌هاي زيبايي به عنوان جوان‌سازي يا زيبايي واژن و عمل طراحي واژن پيوسته است. جراحان پلاستيک و متخصصان زنان براي جراحي تغيير شکل واژن انواع شيوه‌هاي خاص خود را دارند که ادعا مي‌شود همان مزايا را با جراحي‌هاي ديگر زيبايي براي زنان دارد مانند زيبايي، اعتمادبه‌نفس و اطمينان.

اندام تناسلي زنان به طور طبيعي شکل‌هاي گوناگوني دارد که از لحاظ آناتوميک صحيح هستند. واژن و لابيا شکل صحيح و ظاهر دقيق ندارد.

اخيراً فناوري ليزر توسط برخي جراحان براي جوان‌سازي يا تغيير شکل واژن و ديگر جراحي‌هاي واژن جايگزين شيوه‌هاي سنتي تراشيدن و بريدن شده است.

در اينجا چند نمونه از جراحي‌هاي جوان‌سازي و تغيير شکل واژن را عنوان مي‌کنيم:

نهان‌سازي کليتورال (clitoral unhooding) : برخي جراحان نوعي جراحي با نام نهان‌سازي کليتورال را تبليغ مي‌کنند. در طي اين جراحي، بافتي که به طور طبيعي کليتوريس را مي‌پوشاند برداشته مي‌شود.

افزايش نقطه جي :برخي کارشناسان اعتقاد دارند که ديواره جلوي واژن ناحيه فوق‌العاده حساسي و تحريک‌کننده‌اي به نام نقطه جي(G-spot) دارد که نقطه‌اي بسيار حساس در برابر برانگيخته شدن ميل جنسي و ارگاسم است. عمل افزايش نقطه جي شامل تزريق کلاژن به ديواره جلوي واژن براي افزايش لذت جنسي است.

خطرات جراحي زيبايي واژينوپلاستي عبارت است از:

عفونت
تغييرات دائمي در احساسات
درد مستمر
زخم

بهترين توصيه براي زنان در جراحي واژينال :در مورد احساسات، نگراني‌هاي خود در مورد اندام تناسلي، انتظاراتي که از جراحي داريد و هر گزينه ديگر غيرجراحي، با پزشک خود با صراحت صحبت کنيد. تمرينات کگل هدفمند مي‌تواند ضعف و شل بودن عضلات واژن را بهبود بخشد و تحريک جنسي را بيشتر کند. مشاوره نيز مي‌تواند مشکلات مورد نظر را براي اعتمادبه‌نفس جنسي و اطمينان برطرف کند.

منبع : وب سایت دکتر معصومه یونسی dryounesi.com

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

11 − 6 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز