جذبه » هنر در خانه » کاردستی ساعت دیواری با مقوا

کاردستی ساعت دیواری با مقوا

کاردستی ساعت دیواری با مقوا

ساخت کاردستی ساعت دیواری اموزش کاردستی ساعت دیواری کاردستی ساعت فانتزی طرز ساخت ساعت روش ساخت اموزش HL,CA SHOJ ;HVNSJD SHUJ ND,HVD

1

2

3

4

5

6

7

8

9

کاردستی ساعت دیواری با مقوا

11

وسایل لازم:

 ۱۲ عدد چوب بستنی

تخته سه لایی یا مقوای ماکت سازی

عقربه های ساعت و یک درب بطری

 اره مویی

رنگ های آکرولیک

چسب چوب

شیوه ساخت:

گام اول: ابتدا چوب های بستنی را که قبلا تمیز کرده اید با رنگ های دلخواه خود رنگ آمیزی کنید.

گام دوم: برای بدنه ساعت دیواری می توانید از مقوای ماکت سازی استفاده کنید یا اگر بخواهید کاردستی شما  استحکام بیشتری داشته باشد از تخته سه لایی استفاده کنید . در هر صورت ابتدا دایره ای با قطر دلخواه روی تخته یا مقوا رسم کنید. برای  این کار می توانید از پرگار استفاده کنید یا اگر دایره بزرگ تری می خواهید با استفاده از خط کش و گونیا آن را رسم کنید.به خاطر داشته باشید هر قدر قطر دایره بیشتر باشد ساعت شما بزرگ تر خواهد بود و این کار به سلیقه شما و دکور اتاقتان بستگی دارد.برای برش تخته سه لایی از اره مویی استفاده کننید تا برش تخته ظریف تر باشد و پس از اتمام برش دور تخته را با سمباده نرم کنید. سپس با رنگ سفید آن را رنگ آمیزی کنید و نقطه وسط ساعت را با میخ سوراخ کنید و ۱۲ شعاع آن را مشخص کنید.

گام سوم: چوب بستنی هایی را که به رنگ های مختلف رنگ آمیزی کردید با استفاده از چسب چوب روی شعاع های ساعت بچسبانید و اجازه دهید تا خشک شود.

گام چهارم: درب بطری را به وسیله یک درفش داغ سوراخ کنید و با چسب محکم پشت صفحه ساعت بچسبانید.به این وسیله می توانید ساعت را به دیوار آویزان کنید.

گام پنجم: برای شماره های ساعت از اجسام مختلف می توانید استفاده کنید . ما در این جا از فوم استفاده کردیم اما شما می توانید از دکمه های بزرگ رنگی ، قطعات چوب یا هر چیز دلخواهی استفاده کنید . فوم ها را به صورت دایره های کوچک بریده و پس از نوشتن شماره های ۱ تا ۱۲ روی آن ها به رنگ دل خواه رنگ آمیزی کنید.

گام ششم: شماره ها را روی چوب های بستنی به آرامی بچسبانید و اجازه دهید تا کاملا خشک شوند . سپس موتور ساعت را پشت صفحه اصلی قرار داده و عقربه ها ی آن را از روی صفحه وصل کنید . شما می توانید از موتور ساعت هایی که صفحه آن فرسوده و قدیمی  شده اند استفاده کرده آ نها را بازیافت کنید  و دکور زیبایی برای اتاقتان به وجود آورید .

اشتراک گذاری مطلب
نظر شما چیه ؟

نوشتن دیدگاه

بیست + دوازده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز